Otwarcie sali sportowej w Jamnicy

Otwarcie sali sportowej w Jamnicy
Otwarcie sali sportowej w Jamnicy, Fot. Gmina Kamionka Wielka

W dniu 18 maja 2019 r. wójt Gminy Kamionka Wielka Andrzej Stanek otworzył nowy budynek sali sportowej w Jamnicy. Nowoczesny, bezpieczny i doskonale wyposażony obiekt został wykonany przez BBF Architektoniczną Pracownię Projektową z Krakowa.

 

Sala sportowa jest pierwszym obiektem sportowym w Jamnicy. Całkowity koszt realizacji tej inwestycji wyniósł 1 916 456 zł. Obiekt służy mieszkańcom, promuje sportowy tryb życia oraz pozwala dzieci i młodzieży rozwijać swoje pasje. 

 

Prace budowlane zgodnie z projektem zostały rozpoczęte w dniu 29 września 2017 r. i trwały aż do 20 listopada 2018 r. W dniu 5 stycznia 2019 r. decyzja odnosząca się do użytkowania obiektu stała się prawomocna. Inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu z budżetu województwa małopolskiego w wysokości 300.000 zł oraz dotacji przyznanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach "Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej Edycja 2017", w wysokości 861 811 zł. Koszty inwestycji w wysokości 754 645 zł zostały pokryte z budżetu gminy. 

 

Nowoczesny obiekt wchodzi w skład kompleksu sportowego obejmującego boiska sportowe, zewnętrzną siłownię i plac zabaw. Na sali sportowej będą mogły być organizowane sportowe i kulturalno - rozrywkowe imprezy. 

 

Źródło i Fot. Gmina Kamionka Wielka