Pannonica Festival odwołany

Pannonica Festival odwołany
Pannonica Festival odwołany

Organizatorzy tegorocznej edycji Pannonica Festival poinformowali o odwołaniu imprezy.

 

W związku z epidemią koronawirusa, lawinowym wzrostem zachorowań na Sądecczyźnie i prognozowanym brakiem zgody na organizację imprezy masowej - z przykrością informujemy, że Pannonica Festival zaplanowany w terminie 27-29 sierpnia 2020 roku, nie odbędzie się.

Nie taki komunikat miał się pojawić. Byliśmy i nadal jesteśmy gotowi na organizację Festiwalu w rygorze sanitarnym. Natomiast dynamika zachorowań w regionie może bezpośrednio wpłynąć na Wasze bezpieczeństwo i zdrowie. Ten aspekt jest dla nas najważniejszy. Troska o naszą wspaniałą publiczność, a także całą ekipę organizującą festiwal to zawsze nasz priorytet. Tutaj nie ma mowy o kompromisach.

Zakupione karnety nie zachowują ważności na przyszły rok, wszystkie podlegają zwrotowi. W ciągu kilku najbliższych dni opublikujemy komunikat ze szczegółową procedurą - zakładamy, że uda nam się zwrócić wszystkie środki maksymalnie w terminie do 45 dni.

To dla nas niezwykle trudny dzień, wiecie, że robiliśmy wszystko, by jak co roku stworzyć z Wami, to niebanalne, tętniące życiem i muzyką miejsce spotkań. Wiemy, że możemy na Was liczyć, dziękujemy za zaufanie i wsparcie. Wierzymy, że za rok spotkamy się "w krzakach nad Popradem", by razem głośno krzyknąć: Pannonica - ogień nie muzyka! - czytamy w komunikacie organizatorów.

 

Przypomnijmy. Pannonica jest kulturalną wizytówką Sądecczyzny i afirmacją różnorodności, wielokulturowości i bogactwa kultur Nowej Europy. Odbywa się w urokliwej dolinie Popradu, na historycznym szlaku wędrówek ludów z południa na północ Europy. Mimo, że organizowana  jest z dala od aglomeracji, „w krzakach, pośrodku niczego”, przyciąga liczną, kolorową publiczność ściągającą do wioski festiwalowej nad Popradem z całej Polski i z zagranicy w poszukiwaniu wyjątkowych wrażeń i emocji, klimatu oraz rzecz jasna tradycyjnej muzyki, która jest magnesem, ale też i pretekstem do różnorodnych oddolnych działań animacyjnych.

 

Źródło i fot. PF