Parafia św. Wawrzyńca w Biegonicach zamknięta z powodu koronawirusa

Parafia św. Wawrzyńca w Biegonicach zamknięta z powodu koronawirusa
Parafia św. Wawrzyńca w Biegonicach zamknięta z powodu koronawirusa

Wikariusz Parafii Św. Wawrzyńca w Biegonicach jest zakażony koronawirusem. Obecnie nie wykazuje żadnych objawów choroby, ale zgodnie z zaleceniami Sanepidu od 20 października ks. Mariusz Mrzygłód udaje się na kwarantannę. Od tego dnia zamknięty będzie też kościół parafialny.

 

Od kilku dni wikariusz naszej parafii – ks. Mariusz Mrzygłód chorował. Objawy choroby wskazywały na grypę. Niestety wykonane badania potwierdziły u niego obecność wirusa Covid 19. Na szczęście od samego początku choroby ks. Mariusz przebywał w odosobnieniu, bez kontaktu fizycznego z kimkolwiek (także z ks. proboszczem i pracownikami parafii).

Ks. Proboszcz nie wykazuje obecnie żadnych objawów choroby. W związku jednak z zaistniałą sytuacją, zgodnie z zaleceniami Sanepidu, ks. Proboszcz również, od wtorku 20 X w południe, udaje się na kwarantannę. Z tego względu począwszy od tego dnia nasz parafialny kościół pozostanie zamknięty. Zamówione Msze św. będą odprawione na plebanii (bez udziału wiernych).

Przepraszamy za niedogodności ale działania nasze wynikają z troski o bezpieczeństwo wszystkich parafian. O dalszych działaniach będziemy informować w porozumieniu z Sanepidem. Zapewniamy o naszej modlitwie w intencji parafian i wzajemnie prosimy o modlitwę.

Kontakt z parafią jest możliwy za pośrednictwem Internetu: kontakt@parafiabiegonice.pl lub w ważnych sprawach telefonicznie: 662-630-421 - czytamy w komunikacie na stronie parafii.