Parafia Św. Wawrzyńca w Nowym Sączu obchodzi jubileusz 750-lecia

Parafia Św. Wawrzyńca w Nowym Sączu obchodzi jubileusz 750-lecia
Oficjalna strona Miasta Nowy Sącz

Parafia pod wezwaniem św. Wawrzyńca Męczennika w Nowym Sączu – Biegonicach z okazji swojego jubileuszu 750-lecia, wydała serię trzech znaczków pocztowych. Znaczki przedstawiają św. Wawrzyńca, Matkę Bożą Biegonicką oraz kościół parafialny. Parafia rozpoczyna 2 grudnia rok jubileuszowy.
 


W najbliższą niedzielę 2 grudnia rozpoczną się obchody jubileuszowe parafii św. Wawrzyńca Męczennika w Nowym Sączu – Biegonicach. Na każdej mszy świętej odczytany zostanie dekret Penitencjarni Apostolskiej z błogosławieństwem Ojca Świętego, adresowany do parafian. Kazania w tym dniu będą dotyczyły historii parafii. 
 

Także w niedziele ukarze się też kalendarium obchodów jubileuszowych, wśród których będą między innymi takie wydarzenia, jak na przykład: projekcje filmowe, przedstawienia teatralne, konkurs ze znajomości patrona i historii parafii, a także promocja dwutomowej monografii parafii autorstwa dr Marka Smoły. 
 

Z okazji jubileuszu trwa przywracanie pierwotnej polichromii wnętrza kościoła z o motywach ornamentalnych i figuralnych z 1929 roku, wykonana przez Franciszka i Albina Sarna.
 

Centralne uroczystości jubileuszu 750-lecia parafii odbędą się 10 sierpnia 2019 roku.