Październikowy cykl wydarzeń kulturalnych w Nowym Targu – warto tam być!

Październikowy cykl wydarzeń kulturalnych w Nowym Targu – warto tam być!
Fotografia ilustracyjna

Październik jako pierwszy typowo jesienny miesiąc nie kojarzy się zbyt najlepiej. Nowy  Targ zachęca do tego, aby wolny czas spędzić wspólnie, podczas kulturalnych wydarzeń – i trzeba przyznać, że ma wiele do zaoferowania.

 

Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego przygotowało ciekawy cykl "Miesiąc pamięci Świętego Jana Pawła II". W ramach cyklu są organizowane lekcje, edukacyjne zabawy oraz specjalne wystawy. W dniach 2, 9 i 16 października od 15.00 do 16.00 zwiedzający mogą obejrzeć Salę Papieską. Muzeum organizuje również lekcje muzealne "Nowy Targ – miasto papieskie". Dla dzieci zorgniazowano edukacyjną grę planszową skoncentrowaną na podróżach św. Jana Pawła II i pielgrzymkach ("Dookoła Świata z Janem Pawłem II").

 

Wiele wydarzeń kulturalnych jest organizowanych we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, albo z jego inicjatywy. W piątek (5.10) odbył się koncert "Trzeba słuchać muzyki życia II" zorganizowany w ramach VII kampanii profilaktyki raka piersi. Waroto wybrać się take na wernisa wystawy fotografii Tadeusza Stramy w Mieskim Ośrodku Kultury.

 

Już 7 października, w niedzielę, w MOK-u odbędzie się 43. edycja Konkursu Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia. Wydarzenie muzyczne jest okazją do poznana bogatej tradycji muzyki góralskiej. Natomiast w najbliższy wtorek (9 października) Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na widowisko literacko – muzyczne "Biblia Polska". Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Muza Dei.

 

Jednym z największych nadchodzących wydarzeń kulturalnych jest Konferencja polsko – słowacka "Śladami zabytków techniki i Lptowie" połączona z otwarciem Muzeum Drukarstwa w dniu 12 października. Ważną imprezą muzyczną jest również Krakowski Salon Poezji w Nowym Targu. 102 edycja rusza 14 października. W tym roku podczas Krakowskiego Salonu Poezji uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać poezję Beaty Zalot.

 

Druga połowa października mniej obfituje w kulturę. W dniu 18 października mieszkańcy Nowego Targu będą święowali Dzień Seniora w Sali obrad Urzędu Miasta. Październikowy cykl wydarzeń kulturalnych zamyka spotkanie w Galerii Sztuki JatkiBWA zatytułowane "Ladakh – Indyjska część Tybetu", które odbędzie się 26 października 2018 r.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Czytaj więcej na oficjalnej stronie Miejskiego Ośrodka Kultury.