Pijany prowadził kradziony samochód

Pijany prowadził kradziony samochód
Pijany prowadził kradziony samochód, Fot. ilustracyjna

W piątek 22 lutego Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymali zgłoszenie o tym, że ulicą Węgierską porusza się pojazd, którego kierowca jest prawdopodobnie nietrzeźwy.

 

Funkcjonariusze niezwłocznie udali się we wskazane miejsce. Bez problemu zauważyli na drodze samochód, który poruszał się „zygzakiem”, nie posiadał tablicy rejestracyjnej oraz miał uszkodzony przedni zderzak.

 

Kierujący golfem na widok stróżów prawa i wyraźnego sygnału do zatrzymania się przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku ul. Piramowicza. Rozpoczął się policyjny pościg, w trakcie którego mężczyzna uszkodził dwa inne samochody, wjeżdżał na przeciwny pas ruchu, aż w końcu zahamował tak gwałtownie, że jadący za nim radiowóz zmuszony do ostrego hamowania otarł się o pojazd marki Jeep.

 

Policjanci używając siły fizycznej wyciągnęli z pojazdu kierowcę oraz dwóch pasażerów. W zatrzymaniu mężczyzn brał udział także kierowca jeepa, który jak się okazało jest  funkcjonariuszem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

 

Okazało się, że zarówno kierowca jak i dwoje pasażerów są pijani. Badanie alkomatem wskazało, że 33-letni kierowca ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do pomieszczania dla osób zatrzymanych w sądeckiej komendzie, z kolei jego kompani do izby wytrzeźwień.

 

Funkcjonariusze prowadząc swoje czynności dochodzeniowe ustalili, że samochód, którym poruszał się mężczyzna był kradziony. Sprawca usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Dodatkowo odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

 

Grozi mu do 10 lat więzienia. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.

 

Źródło: KMP Nowy Sącz