Poezja Krzysztofa Cezarego Buszmana w sądeckim ratuszu

Poezja Krzysztofa Cezarego Buszmana w sądeckim ratuszu
Poezja Krzysztofa Cezarego Buszmana w sądeckim ratuszu, Fot. Miasto Nowy Sącz

W dniu 4 kwietnia 2019 r., w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza odbył się wieczór poetycki, jako inicjatywa prezydenta miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Podczas spotkania prowadzonego przez Janusza Michalika z Miejskiego Ośrodka Kultury, zostały wykonane przy akompaniamencie gitary wybrane utwory autorstwa Krzysztofa Cezarego Buszmana. 

 

Utwory zostały wykonane przez wokalistę Jarosława Chojnackiego. Koncert rozpoczał się wierszem "Przewodnik po Chmurach". Łącznie zostało wykonanych kilkanaście utworów. Po koncercie goście mogli nabyć tomiki poezji Krzysztofa Cezarego Buszmana, z jego autografem. 

 

Krzysztof Cezary Buszman urodził się w Gdańsku, w 1967 r. Okres dzieciństwa i młodości poeta spędził w Gdyni. W 1997 r. Buszman wyjechał do Londynu, gdzie założył Agencję Promocji Kultury Polskiej. Od 2001 r. pisarz należy do Union of Polish Writers Abroad - Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie z siedzibą w Londynie. 

 

Twórczość poety może być usytuowana w ramach polskiej poezji klasycznej. Pierwszy tom wierszy został wydany przez Krzysztofa Cezarego Buszmana już w 1996 r. - "Najpiękniejsze wiersze o miłości czyli Przeminiemy Minionych Mijaniem". W 2001 r. ukazał się kolejny tom - "Wiersze zawieruszone czyli Przewodnik po chmurach".  W kolejnych latach ukazały się "Najwcześniej później" (2006) i "Errata do świata" (2009). W 2012 r. poeta wydał tomik "Strofy losu", a wcześniej "Patynowe wiersze".

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz