Policja nie będzie karać kierowców, którzy chcą wymienić opony

Policja nie będzie karać kierowców, którzy chcą wymienić opony
Policja nie będzie karać kierowców, którzy chcą wymienić opony

Okres wiosny to dla wszystkich posiadaczy czterech kółek czas wymiany opon z zimowych, na letnie. Ministerstwo Zdrowia uznało sezonową wymianę opon jako czynność niezbędną dla zaspokajania codziennych potrzeb.

 

Na skutek interwencji Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO), Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) i Związku Dealerów Samochodów (ZDS) Ministerstwo Zdrowia wydało zgodę na wymianę opon zimowych na letnie przez osoby, które używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących, codziennych potrzeb.

 

Dla kierowców, którzy nie przemieszczają się w tym okresie swoim autem oraz dla tych objętych obowiązkową kwarantanną nie ma pośpiechu - mogą oni jeszcze poczekać z wizytą w warsztacie. Przy wymianie opon warto skorzystać z usług serwisów, które stosują procedury ochrony klientów i pracowników przeciw koronawirusowi.

 

PZPO przygotował wytyczne dla serwisów oponiarskich, jak postępować, by zachować bezpieczeństwo w trakcie epidemii. Przy zastosowaniu się do nich, kierowcy będą mniej narażeni na zarażenie się w serwisie koronawirusem, niż na kolizję lub wypadek drogowy jeżdżąc na złych oponach.

 

Źródło: Gmina Limanowa, Fot. ilustracyjna