Policja podsumowała wielkanocny weekend na Sądecczyźnie. Było podobnie jak w ubiegłym roku

Policja podsumowała wielkanocny weekend na Sądecczyźnie. Było podobnie jak w ubiegłym roku
Policja podsumowała wielkanocny weekend na Sądecczyźnie. Było podobnie jak w ubiegłym roku

Sądecka Policja podsumowała wielkanocne działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na Sądecczyźnie w tym okresie.

 

W związku z epidemią koronawirusa, w tym roku, na drogach i w miejscach publicznych pojawiło się więcej mundurowych. Z przeprowadzonej analizy wynika, że pod względem bezpieczeństwa na drogach, święta na Sądecczyźnie były zbliżone do ubiegłorocznych.

 

Od 10 do 13 kwietnia br. roku na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego doszło do 4 wypadków drogowych, w których poszkodowanych zostało pięć osób. Nie było ofiar śmiertelnych. Ponadto funkcjonariusze odnotowali 18 kolizji. Zatrzymali również 7 kierujących pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał w organizmie 2 promile alkoholu.

 

W Poniedziałek Wielkanocny na ul. Witosa w Nowym Sączu mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h. Okazało się również, że prowadził pojazd pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania.

 

W okresie Świąt Wielkanocnych zdarzały się także przypadki, łamania niedawno wprowadzonych zasad bezpieczeństwa. W 8 przypadkach gromadzenia się osób funkcjonariusze zastosowali pouczenie, w 16 przypadkach zostało przeprowadzone postępowanie mandatowe, a w 1 przypadku mundurowi skierowali wniosek o ukaranie do sądu. W związku z naruszeniem zakazu przemieszczania się, policjanci pouczyli 6 osób, 18 ukarali mandatem karnym, a w 7 przypadkach skierowali wnioski do sądu - informuje Asp. Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej komendy.

 

Fot. KMPNS