Policjanci z Czech, Chorwacji i innych europejskich krajów w nowosądeckim ratuszu

Policjanci z Czech, Chorwacji i innych europejskich krajów  w nowosądeckim ratuszu
Policjanci z Czech, Chorwacji i innych europejskich krajów w nowosądeckim ratuszu, Fot. Urząd Miasta Nowy Sącz

W dniu 19 lipca 2019 r., w nowosądeckim ratuszu odbyło się spotkanie przedstawicieli International Police Association, w ramach obchodów Święta Policji. W spotkaniu wzięli udział policjanci z Czech, Chorwacji, Czarnogóry, Litwy, Łotwy, Serbii i Słowacji. 

 

Gości powitał włodarz miasta - Ludomir Handzel, który podziękował zebranym za przybycie, a następnie pokrótce przedstawił historię Nowego Sącza, począwszy od lokacji w 1292 r., a skończywszy na czasach współczesnych. Prezydent Miasta Ludomir Handzel podzielił się z przedstawicielami IPA planami związanymi z rozwojem infrastruktury bezpieczeństwa w obrębie miasta.

 

Do priorytetowych zadań w tym zakresie należy wybudowanie nowego komisariatu. Grunt pod wybudowę obiektu zostanie przekazany przez prezydenta miasta Ludomira Handzla, o czym poinformował komendant miejski policji insp. Jarosław Tokarczyk. 

 

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji (IPA) jest globalną organizacją zrzeszającą funkcjonariuszy i emerytów służb policyjnych. Jego dewizą jest hasło "Służyć Poprzez Przyjaźń". Stowarzyszenie zostało założone w 1950 r. z inicjatywy Arthura Troopa pochodzącego z Wielkiej Brytanii. Od 1992 r. do organizacji IPA należą również polscy funkcjonariusze policji. Godłem IPA jest gwiazda w wieńcu otaczająca glob, z nazwą organizacji. 

 

W Polsce IPA jest podzielone na siedemnaście grup zlokalizowanych w województwach, w tym dwie grupy są zlokalizowane w województwie mazowieckim (wojewódzka i stołeczna). 

 

Źródło i Fot. Urząd Miasta Nowy Sącz