Policjant na medal

Policjant na medal
Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Mł. asp Paweł Poręba to policjant godny naśladowania. Od wielu lat wyróżnia się swoją postawą zarówno w pracy jak i poza nią. Na co dzień jest dzielnicowym Osiedla Nawojowskie w Nowym Sączu. W ostatnim czasie na jego ręcę spłynęły, aż dwa podziękowania w ciągu jednego dnia. 


Pierwsze  dotyczyło oddania 13 listrów krwi za co funkcjonariusz odebrał Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi II Stopnia wraz z wyróżnieniem z rąk Zastępców Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu – mł. insp. Jerzego Polczyka i nadkom. Tomasza Florka oraz Tomasza Strojnego – Prezesa HDK przy KMP w Nowym Sączu.


Drugie podziękowanie miało związek ze zgubioną torebką i dokumentami w rejonie kościoła, które znalazł mł. asp. Paweł Poręba i pomimo tego, że był już tego dnia po służbie ustalił właścicieli, skontaktował się z nimi, a następnie przekazał im ich własność.


Podobne zdarzenia miały miejsce 20 i 21 sierpnia. Wówczas mł. asp. Paweł Poręba, także będąc po służbie, zatrzymał trzech sprawców kradzieży sklepowej przy ulicy I Brygady w Nowym Sączu.