Polka zwyciężczynią Ultra Trail Lake Orta

Polka zwyciężczynią Ultra Trail Lake Orta
Polka zwyciężczynią Ultra Trail Lake Orta, Gmina Krynica - Zdrój

Natalia Tomasiak ukończyła bieg UTLO zajmując pierwsze miejsce na podium. Był to jej  debiut na festiwalu w północnych Włoszech. 

 

UTLO jest jednym z największych festiwali biegowych, podczas którego na 5 dystansach toczy się rywalizacja między ponad 2000 zawodników. Około 25% uczestników stanowią obcokrajowcy, którzy w 2019 r. reprezentowali 45 krajów. 

 

Tegoroczna edycja UTLO była wyjątkowa, ponieważ poza standardowymi festiwalowymi biegami pojawił się bieg na dystansie 100 km z przewyższeniem 6210 m. Właśnie w tym biegu debiurowała Natalia Tomasiak. 

 

Do rywalizacji na dystansie 100 km przystąpiło 400 osób, w tym ponad 60 kobiet. W grupie kobiet Natalia Tomasaik okazała się niedościgniona. Polska zawodniczka zajęła w klasyfikacji kobiet Open dziewiąte miejsce. 

 

Aura nie sprzyjała zawodnikom - było dość chłodno, dżdżysto i mglisto. W takich warunkach bieg może być bardzo wyczerpujący. Kryniczanka pojawiła się na mecie jako pierwsza z kobiet startujących w biegu, a tuż za nią dobiegła Francuzka Delphine Avenier i Włoszka Monica Dalmassio. 

 

Źródło i Fot. Gmina Krynica - Zdrój