Polski Czerwony Krzyż świętuje 100-lecie działalności

Polski Czerwony Krzyż świętuje 100-lecie działalności
Polski Czerwony Krzyż świętuje 100-lecie działalności, Fot. UMNS

W dniu 14 listopada 2019 r. odbyła się uroczystość z okazji 100 - lecia działalności PCK. W czasie gali zasłużeni członkowie i sympatycy Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Sączu otrzymali wyróżnienia i odznaczenia. 

 

Samorząd miasta był reprezentowany na uroczystości przez wiceprezydent Magdalenę Majkę, która wygłosiła krótkie przemówiemie. Podczas spotkania wręczono m.in. Krzyże Zasługi przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz medale "Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużonego dla Zdrowia Narodu" przyznane przez Ministerstwo Zdrowia. 

 

Wśród przyznanych wyróżnień z oczywistych względów znalazły się także honorowe odznaki Polskiego Czerwonego Krzyża. W czasie gali odbył się koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. 

 

Polski Czerwony Krzyż jest najstarszą polską organizacją humanitarną. Jej głównym celem jest udzielanie pomocy ofiarom wojen i klęsk żywiołowych. Organizacja powstała po zakończeniu I Wojny Światowej, w celu niesienia pomocy cywilom i żołnierzom. Ważnym celem PCK jest również propagowanie honorowego krwiodawstwa.

 

Fot. UMNS