Ponad 13 mln zł na inwestycje w sądeckim szpitalu

Ponad 13 mln zł na inwestycje w sądeckim szpitalu
Ponad 13 mln zł na inwestycje w sądeckim szpitalu

Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu pod koniec marca zakończył budowę nowego pawilonu dla oddziału ginekologiczno-położniczego z pododdziałem ginekologii onkologicznej oraz neonatologii i intensywnej terapii wraz zakupem doposażenia.


Rozpoczęła się modernizacja starego budynku pawilonu ginekologiczno-położniczego  z oddziałami geriatrycznym, rehabilitacji, psychiatrycznym i pulmonologicznym. Ponadto planowane jest rozpoczęcie modernizacji budynku po Pulmonologii. W tym miejscu zostanie przeniesiona poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz POZ z budynku poradni przy al. Wolności 1 w Nowym Sączu.

 

30 kwietnia zakończył się remont budynku psychiatrii, co pozwoliło na przeniesienie do wyremontowanego budynku oddziału chorób zakaźnych (zrealizowane wraz z doposażeniem). W tym oddziale może być udzielona pomoc dla pacjentów podejrzanych o koronawirusa. Planowana jest ponadto modernizacja budynku przy al. Wolności 49, w tym lub przyszłym roku. Jednocześnie trwa zakup doposażenia dla modernizowanych komórek organizacyjnych i modernizacja dróg wewnętrznych II i III etapu.

 

Dofinansowanie prowadzonych inwestycji w Szpitalu w Nowym Sączu wsparte jest dotacją z budżetu województwa w wysokości ponad 13 mln zł.

 

Źródło: UMWM