Ponad 27 mln na remont dróg i zakup karetki pogotowia

Ponad 27 mln na remont dróg i zakup karetki pogotowia
Ponad 27 mln na remont dróg i zakup karetki pogotowia, Fot. Paweł Szeliga

Podczas Sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego w dniu 1 października 2019 r. obradowano m.in. na temat dofinansowania przekazanego powiatowi nowosądeckiemu przez Prezesa Rady Ministrów. 

 

Na inwestycje drogowe przekazano ponad 27 mln zł dofinansowania, które zostanie przeznaczone na remonty dróg i mostów. W połowie września Prezes Rady Ministrów zatwierdził listę zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat nowosądecki otrzymał dofinansowanie w wysokości 9,5 mln zł na remont drogi powiatowej Limanowa - Chełmiec na odcinku 5,3 km. 

 

Ponadto, powiat nowosądecki otrzymał dofinansowanie na remont drogi powiatowej Ropa - Gródek - Biała Niżna w miejscowości Gródek na odcinku o długości 2,7 km w wysokości 2,1 mln zł. Roboty drogowe na odcinku 1,6 km drogi powiatowej Nawojowa - Żeleźnikowa Wielka - Łazy Biegonickie zostały dofinansowane w kwocie 2,2 mln zł. 

 

Jak wskazał starosta Marek Kwiatkowski, łączna wartość dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 14 mln zł. Dodatkowo, w dniu 23 września 2019 r. starosta nowosądecki otrzymał od wojewody promesę na dofinansowanie remontu dróg uszkodzonych na skutek intensywnych opadów deszczu, w wysokości ponad 4,6 mln zł. 

 

Łączna wartość środków uzyskanych z Funduszu Dróg Samorządowych, budżetu państwa i województwa przekroczyła w 2019 r. kwotę 27 mln złotych.

 

Podczas sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego poseł Józef Leśniak złożył na ręce starosty Marka Kwiatkowskiego list od premiera Mateusza Morawieckiego, z którego wynika, że Sądeckie Pogotowie Ratunkowe otrzyma 600 tys. zł na zakup i wyposażenie ambulansu.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz, Fot. Paweł Szeliga