Porozumienie mocno wspiera Andrzeja Dudę w jego staraniach o reelekcję

Porozumienie mocno wspiera Andrzeja Dudę w jego staraniach o reelekcję
Porozumienie mocno wspiera Andrzeja Dudę w jego staraniach o reelekcję

Podczas dzisiejszej konferencji Porozumienia zostały poruszone kwestie dotyczące nadchodzących wyborów prezydenckich. W spotkaniu wzięli udział m.in. Prezes Partii Porozumienia Jarosław Gowin, minister Andrzej Gut-Mostowy oraz szef gabinetu politycznego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Tomasz Michałowski. 


Tegoroczne wybory będą odbywać się w szczególnych okolicznościach z powodu panującej pandemii koronawirusa. Porozumienie zamierza udzielić pełnego wsparcia prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

 

Wybory odbywają się w sposób w pełni demokratyczny, w zgodzie ze wszystkimi zasadami polskiej konstytucji i już w najbliższą niedzielę, a potem być może za dwa tygodnie, Polacy podejmą decyzje o tym, kto będzie nową Głową Państwa – mówił prezes Porozumienia.


Jarosław Gowin wyjaśnił, dlaczego Porozumienie wspiera Andrzeja Dudę w jego staraniach o reelekcję. 

 

Pod rządami zjednoczonej prawicy w poprzedniej kadencji Polska odniosła wiele sukcesów. Byliśmy na pierwszym miejscu w UE, jeśli chodzi o tempo rozwoju gospodarczego. Mieliśmy rekordowo niskie bezrobocie i deficyt budżetowy. Realizowaliśmy szerokie programy społeczne na czele z programem rodzina 500 plus. Te wszystkie sukcesy były efektem bardzo dobrej współpracy rządu z obecnym prezydentem - powiedział.


Jako przykład takiej dobrej współpracy przywołał uchwaloną w ubiegłym tygodniu ustawę przewidującą stworzenie Funduszu Inwestycji Samorządowych.


To 5 mld rocznie dla gmin i mld dla powiatów. W przypadku Nowego Sącza mieszkańcy mogą liczyć na 7 mln z budżetu państwa przeznaczanych na inwestycje w Nowym Sączu. W Starym Sączu ta kwota wyniesie 6,7 mln zł - wskazuje.


Uzyskane środki umożliwią dofinansowanie już prowadzonych inwestycji, ale trafią one także do lokalnych przedsiębiorców oraz gmin wiejskich np. Gmina Łącko otrzyma 2,5 mln zł.


Z kolei Andrzej Gut-Mostowy uzasadniał słuszność oddania głosu na Andrzeja Dudę prowadzoną przez niego polityką, która daje mocny impuls rozwojowy i gospodarczy dla przedsiębiorczości w Polsce. 


Wszystkie regiony turystyczne w Polsce będą beneficjentami programu Polski Bon Turystyczny. Jest on adresowany do rodzin, które posiadają dzieci. To będzie 500 zł na każde dziecko do wykorzystania podczas wypoczynku turystycznego w Polsce - mówił.


Dzięki programowi, regiony turystyczne mocno dotknięte obecnym kryzysem będą miały dodatkowy impuls prorozwojowy w najbliższym czasie. Projekt ten potwierdza dużą słuszność polityki prezydenta Andrzeja Dudy.


Przedstawiciele Porozumienia zaapelowali do mieszkańców o oddawanie głosów na prezydenta Andrzeja Dudę.

 

Fot. FB Andrzej Gut-Mostowy