Pościg, strzały i 4 kg narkotyków w rozbitym samochodzie

Pościg, strzały i 4 kg narkotyków w rozbitym samochodzie
Pościg, strzały i 4 kg narkotyków w rozbitym samochodzie

27 maja w Węglińcu (powiat zgorzelecki), funkcjonariusze Straży Granicznej wezwali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Audi.

 

Kierujący nie miał jednak zamiaru się zatrzymać i gwałtownie przyspieszył. W czasie ucieczki zderzył się z pojazdem Straży Granicznej. Audi obróciło się i zatrzymało. Było już niezdatne do dalszej jazdy. Obaj mężczyźni wyskoczyli z samochodu i zaczęli uciekać. Kierowca został ujęty na blokadzie na skrzyżowaniu, a pasażer próbował zbiec do pobliskiego lasu. Ścigający go funkcjonariusz Straży Granicznej oddał strzały ostrzegawcze z broni służbowej. To podziałało. Uciekinier został zatrzymany i obezwładniony - informuje Straż Graniczna.

 

Po przeprowadzeniu kontroli okazało się, że mężczyźni przewozili w audi prawie 4 kg metamfetaminy, wartej ponad 400 tys. zł. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy zatrzymanych 90 tys. zł w różnych walutach.

 

Metamfetamina to substancja bardzo silnie działająca na organizm. Ilość narkotyków, zabezpieczonych w audi - prawie 4 kilogramy metamfetaminy -  mogłaby odurzyć nawet 40 tysięcy osób.


 
Mężczyźni w wieku 37 i 43 lat usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu wbrew przepisom środków odurzających. Grozi im do 12 lat więzienia. Dodatkowo za doprowadzenie do kolizji kierowca audi otrzymał mandat 220 zł oraz drugi w wysokości 50 zł za brak dokumentu pojazdu. Ponadto usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz uszkodzenia pojazdu służbowego. 


 
Zatrzymani zostali aresztowani tymczasowo na trzy miesiące.

 

Źródło i fot.: KGSG