Powiat nowosądecki otrzymał kolejne 5 mln zł na remonty dróg

Powiat nowosądecki otrzymał kolejne 5 mln zł na remonty dróg
Powiat nowosądecki otrzymał kolejne 5 mln zł na remonty dróg, Fot. MUW

Powiat nowosądecki otrzymał promesę na 5 milionów złotych od wojewody małopolskiego Piotra Ćwika na remonty dróg. W sumie w 2019 r. Powiat Nowosądecki otrzymał już ponad 9 milionów złotych na ten cel.

 

Uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na remont drogi powiatowej Trzetrzewina - Podrzecze w miejscowościach Chochorowice i Trzetrzewinę oraz na remont drogi powiatowej Żegiestów - Szczawnik - Muszyna. 

 

W czasie spotkania w Krakowie wojewoda podkreślił, że środki finansowe zostaną przeznaczone na naprawę dróg lokalnych, z których najczęściej korzystają mieszkańcy. Obie wskazane wyżej drogi przeznaczone do remontu są ważne - jedna z nich łączy gminę Chełmiec z Podegrodziem. Dodatkowe środki w wysokości ponad 2 mln złotych, zostaną przeznaczone na remont dróg z budżetu powiatu nowosądeckiego. 

 

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez Marka Kwiatkowskiego przetarg na remont obu dróg został już ogłoszony. Bez pomocy rządowej zrealizowanie obu inwestycji nie byłoby możliwe. Łącznie, w 2019 r. 95 małopolskich samorządów otrzymało ponad 119 mln zł na usunięcie skutków klęsk żywiołowych.

 

Źródło; Starostwo powiatowe Nowy Sącz, Fot. MUW