Pożar garażu w Koniuszowej

Pożar garażu w Koniuszowej
Pożar garażu w Koniuszowej

Dzisiaj zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Mogilno oraz OSP Paszyn gasiły pożar garażu znajdującego się w budynku mieszkalnym w Koniuszowej.  

 

Według będącego na miejscu właściciela w garażu doszło do zapalenia się instalacji elektrycznej. Brama garażowa była zamknięta i nie było możliwości otworzenia jej z zewnątrz. Około 35 metrów od budynku znajdowała się instalacja fotowoltaiczna, której panele zasilały budynek w energię elektryczną. Przed przybyciem na miejsce zastępów straży właściciel dokonał rozłączenia wtyczek na w/w instalacji uniemożliwiając przepływ wygenerowanego prądu w kierunku budynku mieszkalnego oraz wyłączył energię elektryczną na znajdujących się w budynku bezpiecznikach - relacjonują strażacy.

 

W chwili powstania pożaru wewnątrz budynku nie było nikogo. Żaden z mieszkańców nie zgłaszał dolegliwości.

 

Strażacy zlokalizowali źródło zadymienia. Okazała się nim skrzynka z bezpiecznikami znajdująca się przed zawieszonym na ścianie garażu inwerterem. Ręcznie otwarli bramę garażową od wnętrza i wypchnęli znajdujący się w nim samochód.

 

Następnie wynieśli znajdujące się w garażu spalone przedmioty, oddymili pomieszczenia za pomocą wentylatora oraz otwarcia okien. Na koniec samochód znajdujący się w garażu został sprawdzony kamerą termowizyjną, a część mieszkalna pod kątem obecności tlenku węgla.

 

Na razie nie wiadomo, co wywołało pożar.

Pożar garażu w Koniuszowej Pożar garażu w Koniuszowej Pożar garażu w Koniuszowej Pożar garażu w Koniuszowej Pożar garażu w Koniuszowej Pożar garażu w Koniuszowej

Fot. PSPNS