#PoznajNaS oraz nowosądecka e-liga - nowe atrakcje dla dzieci i młodzieży we wakacje

#PoznajNaS oraz nowosądecka e-liga - nowe atrakcje dla dzieci i młodzieży we wakacje
#PoznajNaS oraz nowosądecka e-liga - nowe atrakcje dla dzieci i młodzieży we wakacje

Dzisiaj w ratuszu wiceprezydent Magdalena Majka razem z przedstawicielami Świetlic Środowiskowych i Osiedlowych oraz dyrektor Pałacu Młodzieży przedstawiła szczegóły akcji Bezpieczne Wakacje 2020 w Nowym Sączu. 

 

Tegoroczne wakacje będą upływały w cieniu epidemii koronawirusa. Dlatego będą one wyglądały trochę inaczej niż w latach ubiegłych. Zostaną poprowadzone w dwóch głównych nurtach. Pierwszy z nich to zajęcia stacjonarne w świetlicach środowiskowych i osiedlowych oraz w Pałacu Młodzieży.

 

Aleksandra Ślusarek dyrektor Zespołu Świetlic Środowiskowych przedstawiła ofertę zajęć, jakie są zaplanowane w pięciu placówkach, czyli Świetlicy Środowiskowej: Biegonice na ul. Węgierskiej, Helena przy ul. św. Heleny, Piątkowa ul. Lwowska, Klub Kotłownia ul. Barbackiego 64 oraz Kochanowskiego przy ul. Kołłątaja. Zajęcia, które będą realizowane to: Poniedziałek - Gimnastyka umysłu, Wtorek - Muzyka niejedno ma imię, Środa - Wyrażam się przez sztukę, Czwartek - Kreatywne zajęcia czytelnicze oraz Filmowe piątki.


Dyrektor Pałacu Młodzieży Milena Małecka-Rogal przedstawiła wakacyjną ofertę Pałacu Młodzieży, w pięciu ciekawych blokach tematycznych.
PONIEDZIAŁEK - „Muzyczna droga do gwiazd”
WTOREK - „Lachowski korowód”, czyli spotkanie z folklorem. Dzieci będą mogły zapoznać się bliżej z sądecką kulturą i zespołem regionalnym. Ponadto wykonać sobie pamiątkę, a nawet nauczyć się jakieś prostej regionalnej piosenki.
ŚRODA - „Konstruktor z głową”, czyli zajęcia szachowe, modelarskie, z różnych gier i komputery.
CZWARTEK - „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, czyli zajęcia w plenerze lub na sali, w zależności od pogody.
„PIĄTEK z teatrem”, czyli zajęcia ze słowem, scenografia teatralna i wykonywanie kostiumów lalek. 


Pałac Młodzieży zaprasza dzieci i młodzież również na plenery plastyczne. Będą wyszukiwane najładniejsze zakątki miasta, które dzieci wykonają w technice malarstwa olejnego, grafiki lub ceramiki.


Od połowy sierpnia planowane są większe imprezy plenerowe oraz różne zawody i konkursy. W dniach 10-20 sierpnia przewidziany jest Ogólnopolski Festiwal dla Dzieci. W tym roku po raz pierwszy otworzony będzie także kiermasz z pracami dzieci. Władze Pałacu zapraszają również na Skowroneczka Sądeckiego.
 

Poza tym będą konkursy „Kaligraficzny Bakałarz” oraz „Mój region Moja Piosenka”, Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta, Bitwa Break Dance i po raz pierwszy konkurs puszczania latawców.


Na koniec wakacji planowany jest koncert, podczas którego prezydent wręczy nagrody w tych różnych dziedzinach artystycznych i konkursach, które będą prowadzone przez Pałac Młodzieży przez wakacje.

 

Agnieszka Raniszewska kierownik Biura Aktywności Obywatelskiej przybliżyła ofertę Świetlic Osiedlowych (Osiedle Nawojowska, Kilińskiego, Przydworcowe, Centrum, Stare Miasto). Każda świetlica oferuje innego rodzaju zajęcia plastyczne, ruchowe i taneczne.

 

Z kolei Dorota Wołoszczuk animator Świetlicy Osiedlowej zachęcała dzieci powyżej 6 roku życia na spotkania orgaznizowane na osiedlowych świetlicach, gdzie będzie taniec, śpiew, malowanie słuchanie muzyki, łamigłówki, logiczne gry czy spotkania z książką.

 

Poza tymi zajęciami będzie też drugi nurt bezpiecznych wakacji, który odbędzie się w internecie.

 

Postanowiliśmy oddać miasto na te kilka tygodni wakacji w ręce młodych ludzi, którzy zaproponują już od poniedziałku udział w akcji #Poznaj Nas, w ramach, której na specjalnie stworzonym pod tą samą nazwą fanpageu będą pojawiały się nowe materiały filmowe. Wszyscy od lat 6 będą zaproszeni do zwiedzania ciekawych miejsc w Nowym Sączu, do spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy tworzą, tańczą, śpiewają robią niesamowite rzeczy oraz do udziału w tym, co się wydarzy tzn. do tańca, do śpiewu, do włączenia się do tej wielkiej akcji, która planowana jest na koniec wakacji. Już można wchodzić na ten fanpage, zaglądać, co będzie się tam działo. Codziennie pojawiać się będą nowe materiały i dużo konkursów. Dzięki tek akcji będzie można zobaczyć inne nowe oblicza Nowego Sącza – powiedziała wiceprezydent.


Kolejna niespodzianka to zajęcia sportowe również przez internet, Przygotowywana jest nowosądecka liga e-sportu. Będzie chodziło o piłkę nożna, w ramach, której planowane są rozgrywki sądeckiej e-ligii sportowej, do której zaproszone będą dzieci i młodzież w trzech kategoriach wiekowych. Będzie można wygrać nagrody.
 

Fot. UMNS