Prace remontowe Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu dobiegają końca

Prace remontowe Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu  dobiegają końca
Prace remontowe Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu dobiegają końca, Fot. Miasto Nowy Sącz

Prace remontowe Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu dobiegają końca. W okresie wakacyjnym sale zostaną przygotowane dla uczniów, którzy będą rozwijać swoje umiejętności podczas zajęć pozaszkolnych.

 

Obecnie we wnętrzu Pałacu Młodzieży trwają jeszcze prace wykończeniowe. Niebawem powstanie nowe wejście. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - zostanie zamontowana winda i platforma schodowa dla niepełnosprawnych. W ramach remontu parter i piętro budynku zostały kompleksowo przebudowane, głównie w części przylegającej do rynku.

 

Poszczególne sale zostaną dostosowane do potrzeb poszczególnych kół. W Pałacu Młodzieży znajdą się m.in. sala baletowa, sala informatyczna oraz pracownia ceramiki z profesjonalnym piecem do wypalania wyrobów ceramicznych. W przyszłości są planowane prace remontowe sali widowiskowej i regionalnej. Zostaną przeprowadzone także prace adaptacyjne piwnic. 

 

Modernizacja budynku Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu jest realizowana przez przedsiębiorstwo URBUD z Łęki. Koszt modernizacji szacuje się na około 1 700 000 zł. 

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz