Pracowita noc strażaków

Pracowita noc strażaków
Zdj. Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu
Pracowita noc strażaków

W nocy 19 i 20 grudnia strażacy udali się do gaszenia dwóch pożarów. Do pierwszego na ul. Zielonej w Muszynie zostały skierowane zastępy z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Muszyna i Muszyna Folwark.

 

Po dotarciu na miejsce służb ratowniczych okazało się, że paliła się drewniana wiata, która służyła do przechowywania drewna oraz elektronarzędzi. Działania strażaków trwały półtorej godziny i polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu płomieni. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

 

Drugie zdarzenie miało miejsce około godziny 2 w nocy w Nowej Wsi. Do akcji udali się strażacy z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Łabowa oraz OSP Nowa Wieś.

 

Po dotarciu na miejsce ustalono, że pożarem objęte było wnętrze garażu typu blaszak w którym znajdowały się elektronarzędzia. Obok garażu znajdował się naziemny zbiornik do zewnętrznego tankowania płynu "AdBlue" oraz naziemny zbiornik 5000dm3 na olej napędowy z dystrybutorem.

 

Służby ratunkowe zabezpieczyły obszar działań oraz ugasiły ogień. Działania straży trwały godzinę. Prawdopodobnie pożar wywołało zwarcie instalacji elektrycznej.