Prezydent chce odkupić część udziałów Sądeckich Wodociągów

Prezydent chce odkupić część udziałów Sądeckich Wodociągów
Prezydent chce odkupić część udziałów Sądeckich Wodociągów

Poprzedni 2019 rok, jeśli chodzi o budżet Miasta Nowego Sącza okazał się być bardzo dobrym. Został zamknięty nadwyżką w wysokości 5 mln zł. Miasto nie zaciągnęło w tym czasie żadnego dodatkowego kredytu, ani pożyczki. Nie wyemitowało również dodatkowych obligacji. Do dyspozycji pozostała kwota 30 mln zł wolnych środków.

 

Początkowo prezydent chciał przeznaczyć te pieniądze na inwestycje, ale w obecnej sytuacji jego intencją jest przeznaczenie 10 mln zł w tym roku na wykup udziałów w Sądeckich Wodociągach, a 20 mln zł miałoby stanowić kwotę zabezpieczenia dla miasta, która na pewno będzie niezbędna. 

 

Nie wierzę, że przychody nie spadną z rożnego tytułu podatków i opłat. Chociażby już za miesiąc marzec i kwiecień zadeklarowałem obniżenie o 99% czynszu tam, gdzie właścicielem jest miasto. Są to lokale użytkowe, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza, czyli lokale typu sklepy czy usługi szewskie - informuje prezydent.


Dodatkowo prezydent wystąpił do Zarządu Sądeckich Wodociągów, żeby nie podnosili ceny wody, a nawet pomyśleli o obniżce. 

 

My od 1 kwietnia uruchomiliśmy program dopłat do wody i ścieków dla mieszkańców. Nie chcemy pompować milionów złotych w spółkę, która przynosi miliony zysków, tylko chcemy pomagać mieszkańcom. Taka jest moja intencja – dodaje prezydent.