Prezydent Nowego Sącza pisze do Sanepidu - Proszę o potraktowanie sprawy jako pilnej

Prezydent Nowego Sącza pisze do Sanepidu - Proszę o potraktowanie sprawy jako pilnej
Prezydent Nowego Sącza do Sanepidu - Proszę o potraktowanie sprawy jako pilnej

Ponieważ od tygodnia liczba raportowanych zachorowań dla powiatu nowosądeckiego i Miasta Nowego Sącza nie wzrasta - budzi to moje zastanowienie, iż w naszej, trzystutysięcznej populacji Miasta Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego, nie są stwierdzane nowe przypadki zakażenia wirusem SARS-Cov-2 czy też wywoływanej przez niego choroby COVID-19, podczas gdy na pozostałych obszarach kraju notuje się dziennie kilkaset nowych przypadków. 

 

Tak rozpoczyna się pismo skierowane przez prezydenta Nowego Sącza do Dyrektora placówki Powiatowej Sanepidu w Nowym Sączu.

 

Dziś o godzinie 16.00 odebrałem następny raport epidemiologiczny, w którym stan zakażonych na naszym terenie nie zmienił się. Jest to liczba 18 stwierdzonych zachorowań dla Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Nie ukrywam, że sam tym faktem jestem zaniepokojony. Z jednej strony powinna to być dobra wiadomość, ale nie chce mi się wierzyć, iż w tak dużej populacji nie są diagnozowane nowe przypadki. W związku z powyższym wystąpiłem na piśmie (w załączeniu) o informację, którą przedstawię mieszkańcom. Nie zmienia to faktu, że liczba pobieranych badań jest bardzo niska. Zrobię wszystko, aby w Nowym Sączu pojawiły się testy przesiewowe. Są już takie szybkie testy immunochromatograficzne do jakościowego wykrywania u ludzi przeciwciał IgG i IgM przeciwko 2019 nCoV w pełnej krwi, surowicy lub osoczu. Takimi badaniami powinni być objęci w pierwszej kolejności pracownicy szpitala, ale także DPS i MPK. Oni, Ci na stanowiskach pracy, muszą być szczególnie chronieni - Ludomir Handzel

 

Prezydent Nowego Sącza pisze do Sanepidu - Proszę o potraktowanie sprawy jako pilnej

Źródło: UMNS