Prezydent o sprzedaży Sandecji

Prezydent o sprzedaży Sandecji
Prezydent o sprzedaży Sandecji

Podczas dzisiejszej konferencji w ratuszu prezydent Ludomir Handzel omówił kwestie trybu sprzedaży klubu sportowego Sandecja Nowy Sącz. 


Już jest przygotowany pokaźny plik dokumentów w tej sprawie, aby radni mogli się z nim zapoznać przed poniedziałkową trzecią częścią XXVIII Sesji Rady Miasta. 

 

Mamy już przygotowane propozycje uchwał dotyczące zgody na sprzedaż akcji spółki. Jutro złożę komplet dokumentów do Rady Miasta tak, żeby przed poniedziałkową trzecią częścią XXVIII Sesji radni mogli się zapoznać z tymi dokumentami tak, aby byli merytorycznie przygotowani do tych propozycji, które chcemy przedstawić. 

 

Prezydent uważa, że najlepszym rozwiązaniem jest sprzedaż akcji Sandecji.

 

Nadal uważamy, że najlepszą drogą jest sprzedaż 1 drużyny, czyli tak naprawdę spółki akcyjnej. To spowoduje, że miasto dalej będzie wspierało klub i drużynę i zobowiązało się do wybudowania stadionu miejskiego, który będzie służył Sandecji, ale też będzie to i organizacyjny i finansowy oddech dla miasta, bo to wymaga najlepiej prowadzenia przez podmiot niepubliczny. 

 

Wszyscy zainteresowani tematem Miejskiego Klubu "Sandecja", mogą przyjść we czwartek 12 marca do MOK na godz. 18. Podczas otwartego spotkanie zostanie przedstawione to jak ten proces sprzedaży akcji jest przygotowywany.

 

Trzeba zachować szczególną dbałość, bo to nie tylko mienie komunalne, ale i kawałek bardzo ważnej sportowej historii Nowego Sącza. Cały ten proces powinien być transparentny, przejrzysty i z jak największą korzyścią dla miasta, mieszkańców i naszego klubu - powiedział prezydent.

 

AKTUALIZACJA: W związku z informacjami dotyczącymi zagrożenia epidemiologicznego związanego z koronawirusem spotkanie na temat Sandecji, które miało się odbyć jutro o godz. 18 w MOK zostaje odwołane - napisał prezydent na swoim profilu facebookowym. Dla zainteresowanych tą tematyką prezydent Ludomir Handzel organizuje jutro tj. 12 marca o godz. 18 spotkanie online.