Prezydent spotkał się z taksówkarzami

Prezydent spotkał się z taksówkarzami
Prezydent spotkał się z taksówkarzami, Fot. Miasto Nowy Sącz

W piątek 4 stycznia w ratuszu prezydent Ludomir Handzel spotkał się z nowosądeckimi taksówkarzami.

 

Podczas rozmów przedstawił pomysły na usprawnienie jakości komunikacji na terenie Nowego Sącza. Omawiane zagadnienia dotyczyły również braku buspasów czy miejsc postojowych dla taksówek.

 

Na początku spotkania podkreślił, że nowosądeccy taksówkarze mają największą wiedzę na temat poruszania się po mieście. Wyraził zadowolenie ze współpracy z nimi.

 

Zaznaczył, że koncepcja budowy drogi Węgierska Bis nie będzie kontynuowana, za to nacisk kładziony będzie na odkorkowanie linii Tarnowska - Stare Miasto - Jagiellońska - Węgierska poprzez budowę drogi, która łączyłaby obwodnicę z Kurowem. 

 

Prezydent zadeklarował że podobne merytoryczne spotkania będą odbywać się częściej. Wyraził również otwartość na zgłaszane przez taksówkarzy kwestie związane z komunikacją na terenie miasta. 

 

W spotkaniu uczestniczył również dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury dr Marcin Poręba, Komendant Straży Miejskiej Ryszard Wasiluk, zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji i Transportu Stanisław Bębenek oraz radny Krzysztof Krawczyk.