Prezydent złoży wniosek o zwołanie specjalnej Rady Miasta w sprawie Sandecji

Prezydent złoży wniosek o zwołanie specjalnej Rady Miasta w sprawie Sandecji
Prezydent złoży wniosek o zwołanie specjalnej Rady Miasta w sprawie Sandecji

Jakiś czas temu prezydium Rady Miasta wystąpiło do prezydenta Ludomira Handzla z pytaniem, co dzieje się w temacie Sandecji. Dzisiaj prezydent odniósł się do tego tematu.

 

Powiedział, że jest już zgromadzony cały pakiet dokumentów dotyczących Sandecji i że złoży wniosek o zwołanie w tym tygodniu specjalnej Rady Miasta poświęconej temu tematowi.

 

Mamy komplet dokumentów. Od projektu uchwały wyrażającej zgody na zbycie akcji w spółce MKS Sandecja S. A. oraz uzasadnienie do skutków społecznych i ekonomicznych. W dniu jutrzejszym odbieramy wycenę spółki. Wniosek o wyrażenie zgody na zbycie udziałów przez prezydenta oraz zarząd spółki. Mamy także regulamin określający zasady i tryb pracy zespołu do przeprowadzenia negocjacji z potencjalnymi inwestorami, procedurę wyłonienia tego nabywcy a także wzór sprzedaży akcji.

 

Prezydent podkreślił, że temat Sandecji jest bardzo ważny i musi być prowadzony przejrzyście i transparentnie, w taki sposób, aby zarówno kibice jak i pozostali mieszkańcy Nowego Sącza widzieli, na czym polega ta transakcja i z kim władze miasta będą prowadzić rozmowy.

 

Zainteresowanie tematem Sandecji jest duże. Zarówno do prezydenta Ludomira Handzla, jak i wiceprezydenta Artura Bochenka zwracają się osoby z pytaniami.

 

Jeśli szybko zwołana zostanie Sesja Rady Miasta, czyli 7 dni od złożenia wniosku, to będziemy mieli możliwość przedstawienia wszystkich dokumentów, które regulują możliwość całego procesu sprzedaży udziałów.

 

Prezydent zaznaczył, że to, co jest bardzo ważne dla Nowego Sącza, to zachowanie nazwy herbu i logo klubu, a także miejsca rozgrywania meczów, czyli Nowego Sącza. 

 

Pozostałe elementy, to jest kwestia wewnętrzna inwestora, który musi być dla nas stabilny i zadbać o zabezpieczenia formalne i finansowe.