Przywłaszczył sobie portfel z dokumentami i pieniędzmi

Przywłaszczył sobie portfel z dokumentami i pieniędzmi
Przywłaszczył sobie portfel z dokumentami i pieniędzmi, Fot. ilustracyjna

Kryniccy Policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył sobie portfel z dokumentami, kartą bankomatową oraz kwotą prawie 2300 zł.

 

Złodziej wykorzystał moment, gdy portfel wypadł z kieszeni turysty i zamiast go oddać właścicielowi, zatrzymał dla siebie. Poszkodowany zorientował się, że nie ma portfela, gdy wychodził z Pijalni Głównej w Krynicy - Zdroju. Gdy poszukiwania zguby nie przyniosły efektu poprosił pracowników ochrony o udostępnienie nagrania z monitoringu, który zarejestrował całą sytuację. Mężczyzna poinformował o całym zajściu Policję.

 

Funkcjonariusze po zapoznaniu się z nagraniem rozpoczęli poszukiwania sprawcy, który chwilę potem został odnaleziony w rejonie zbocza Góry Parkowej, gdzie razem z kilkoma innymi osobami spożywał alkohol. Okazało się, że portfel ukrył w pobliżu Stawu Łabędziowego, a w chwili zatrzymania miał przy sobie prawie 1900 zł.

 

Młody mężczyzna usłyszał zarzuty przywłaszczenia cudzego mienia i dokumentów oraz ukrywania ich. Ponadto otrzymał mandat za spożywanie alkoholu oraz używanie nieprzyzwoitych słów w miejscu publicznym.

 

Grozi mu grzywna, albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

Źródło: KMP Nowy Sącz