Rajd kolarzy dookoła Tatr już po raz 23

Rajd kolarzy dookoła Tatr już po raz 23
Fotografia ilustracyjna

26 sierpnia br. odbyła się 23 edycja międzynarodowego Rajdu wokół Tatr.

 

Został on stworzony z myślą o polskich kolarzach, ale jego popularność sprawiła, że coraz więcej osób z całej Europy przyjeżdża, aby wziąć w nim udział. W tym roku zainteresowanie było tak duże, że już 3 miesiące przed planowaną datą wydarzenia nie było wolnych miejsc na listach. Gospodarzem i podmiotem współfinansującym imprezę był Urząd Miasta Nowy Targ z burmistrzem Grzegorzem Watychą na czele. Pozostałe po imprezie środki pieniężne zostały przeznaczone na budowę domu opieki dla osób niepełnosprawnych w miejscowości Szlachtowa.

 

Imprezę plenerową zakłóciło niespodziewane załamanie się aury pogodowej. Rajd musiał odbyć się w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Padał deszcz, było mgliście i chłodno. Temperatura sięgała około 6 stopni Celsjusza, a silny wiatr spowodował, że niektórzy uczestnicy w ostatniej chwili zrezygnowali. Pozostali postanowili pozostać w grze i pokonać ponad 200 kilometrową trasę, która prowadziła przez Białkę, Jurgów, Zdjar, Stary Smokowiec, Liptowski Mikulasz, Chochołów, Ratułów aż do linii mety w Nowym Targu. W czasie przeprawy kolarze mogli liczyć na smaczne posiłki, napoje energetyczne oraz ciepłą herbatę czy kawę.

 

Rozpoczęcie i zakończenie imprezy miało miejsce w Miejskiej Hali Sportowej „Gorce”. Tam wszystkie osoby, które ukończyły rajd zmarznięte i mokre mogły liczyć na ciepłą kąpiel oraz dobre jedzenie. Pomimo trudów wszyscy byli zadowoleni, że udało im się zakończyć rajd w ciężkich warunkach pogodowych i już są zainteresowani wystąpieniem w zawodach za rok.