Reklamówki i śnięte ryby, tak wygląda Kamienica Zabrzeska

Polski związek wędkarski zgłasza sprawę na policję oraz do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Rzeka zamieniła się w ściek.


Niedaleko miejscowości Kamienica rzeka o tej podobnej nazwie Kamienica Zabrzeska, została poważnie skarżona. Woda była naprawdę w tragicznym stanie, bardziej przypominała szambo aniżeli akwen gdzie można spokojnie spędzić czas wędkując. Tafla koloru szarego a na brzegu unoszą się worki oraz śnięte ryby. 

 

Na te sytuację natrafił jeden z rybaków, który to od razu zgłosił sprawę do Polskiego Związku Wędkarskiego w Nowym Sączu, a ten złorzył doniesienie na pollicję Policję oraz WIOŚ. Co ciekawe podczas interwencji, kiedy na miejscu pojawiła się już policja oraz rozpoczeła wykonywała czynności wyjaśniające, nastąpił kolejny zrzut nieczystości.

 

Generalnie zanieczyszczenie naszych rzek  to plaga. Zrzut miał miejsce z oczyszczalni ścieków w m. Kamienica do rzeki Kamienica Zabrzeska, zrzucono praktycznie całe ścieki do rzeki. Cała rzeka to był jeden ściek. Zdarza sie to nagminnie - PZW Nowy Sącz

 

 

Kamienica zatruta Zatruta woda w Kamienicy  Kamienica pełna ścieków Śnięta ryba Kamienica
 

Źródło oraz fot: PZW Nowy Sącz