Rośnie bilans ofiar śmiertelnych koronawirusa na Sądecczyźnie

Rośnie bilans ofiar śmiertelnych koronawirusa na Sądecczyźnie

Na Sądecczyźnie odnotowuje się wyraźny spadek zakażeń koronawirusem. Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego to 7 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Na Sądecczyźnie pojawiło się również sporo nowych ozdrowieńców, bo aż 39.

 

Niestety są też kolejne ofiary śmiertelne wirusa wśród których są 54-letnia kobieta z powiatu nowosądeckiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, 77-letni mężczyzna z powiatu nowosądeckiego, którzy przebywał w Szpitalu im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju oraz 88-letni mężczyzna z powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Sączu. 

 

Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim jest 5 nowych zachorowań, a w powiecie gorlickim 3. Pojawiło się także 15 ozdrowieńców.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 118 osób. To 61 kobiet i 57 mężczyzn, w wieku od 7 do 91 lat, z Krakowa (29 osób), powiatu nowotarskiego (25), krakowskiego (10), nowosądeckiego (7), brzeskiego (5), limanowskiego (5), olkuskiego (5), bocheńskiego (4), dąbrowskiego (4), myślenickiego (4), tarnowskiego (4), wielickiego (4), gorlickiego (3), miechowskiego (3), oświęcimskiego (3), chrzanowskiego (1), tatrzańskiego (1) i wadowickiego (1). Aktualnie 5 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 6756 osób.

 

PSSE w Nowym Sączu zaktualizowało sumaryczną liczbę przypadków w powiecie nowosądeckim i Nowym Sączu.

 

Niestety PSSE pinformowała również o śmierci 90-letniego mężczyzny z Krakowa, który przebywał w izolacji, 91-letniego mężczyzny z powiatu nowotarskiego, 82-letniej kobiety z powiatu wadowickiego, 54-letniej kobiety z powiatu nowosądeckiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, 77-letniego mężczyzny z powiatu nowosądeckiego, którzy przebywał w Szpitalu im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju oraz 88-letniego mężczyzny z powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Sączu. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 119.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 78 kobiet i 79 mężczyzn, w wieku od roku do 89 lat, z Krakowa (39 osób), powiatu nowosądeckiego (26), oświęcimskiego (16), bocheńskiego (15), limanowskiego (15), Nowego Sącza (13), powiatu wadowickiego (11), Tarnowa (4), powiatu nowotarskiego (4), krakowskiego (3), myślenickiego (3), tarnowskiego (2), tatrzańskiego (2), dąbrowskiego (1), proszowickiego (1), suskiego (1) i wielickiego (1), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 2866 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, fot. PSSE