Rośnie bilans zakażeń koronawirusem na Sądecczyźnie i w regionie

Rośnie bilans zakażeń koronawirusem na Sądecczyźnie i w regionie
Rośnie bilans zakażeń koronawirusem na Sądecczyźnie i w regionie

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 21 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 3. Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim jest 6 nowych zachorowań, a w powiecie gorlickim 5. Pojawiła się także 2 ozdrowieńców.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 108 osób. To 61 kobiet i 47 mężczyzn, w wieku od 11 miesięcy do 88 lat, z powiatu nowosądeckiego (21 osób), Krakowa (20 osób), powiatu nowotarskiego (15 osób), tarnowskiego (12 osób), tatrzańskiego, limanowskiego i brzeskiego (po 6 osób), gorlickiego (5 osób), oświęcimskiego (4 osoby), Nowego Sącza i powiatu wadowickiego (po 3 osoby), Tarnowa i powiatu krakowskiego (po 2 osoby) oraz powiatów: olkuskiego, myślenickiego i dąbrowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4518 osób.

 

Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 94-letniej kobiety, mieszkanki powiatu oświęcimskiego oraz 81-letniej kobiety, mieszkanki powiatu tarnowskiego, które przebywały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarłe miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 81.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 3 mężczyzn, w wieku od 13 do 61 lat, z powiatu limanowskiego (2 osoby) i olkuskiego (1 osoba), którzy przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1840 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, fot. PSSENS