Ruszyły przygotowania do przebudowy rynku w Limanowej

Ruszyły przygotowania do przebudowy rynku w Limanowej
Ruszyły przygotowania do przebudowy rynku w Limanowej, Fot. Miasto Limanowa

W dniu 15 lipca 2019 r. rozpoczęły się przygotowania do przebudowy rynku, po zakończeniu rewitalizacji. W ramach planowanej rewitalizacji zostanie wykonana nowa nawierzchnia płyty rynku. 

 

Podstawowe zmiany będą dotyczyły estetyki i sposobu zagospodarowania przestrzeni. Granitowa nawierzchnia zastąpi starą, zniszczoną nawierzchnię. Koliste elementy zostaną zastąpione terenami niskiej i wysokiej zieleni miejskiej. Zgodnie z przygotowanymi projektami drzewa iglaste zostaną zastąpione liściastymi, które zapewnią odpowiednie zacienienie w upalne dni. 

 

Miejsce i kształt fontanny zostaną zmodyfikowane. Zamiast jednej dużej fontanny na rynku pojawią się dwie mniejsze, które zostaną ponadto wyposażone w świetlno – dźwiękową instalację. Rewitalizacja limanowskiego rynku obejmuje również Buzodrom. Na najwyższej kondygnacji tego obiektu znajdzie się letnia kawalerka. Miejskie sanitariaty zostaną przeniesione na powstający parking, przy ul. łazarskiego. 

 

W centrum Limanowej ma powstać nowoczesne oświetlenie połączone z systemem nagłośnienia, wykorzystywanym podczas miejskich imprez. Według projektu na rynku ma pojawić się więcej ławek i miejsc z drewnianymi siedziskami.

 

Innowacyjnego charakteru nadają rewitalizacji interaktywne ławki ze stacjami ładowania, hotspotem WiFi i innymi multimedialnymi funkcjami – w sam raz na potrzeby „garden office”. W ramach rewitalizacji jest planowana przebudowa parkingu. Po modernizacji przy rynku pozostanie wyłącznie 15 miejsc postojowych. 

 

Zakończenie realizacji projektu jest zaplanowane na listopad 2020 r. Projekt zostanie zrealizowany przez Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych DUDA z Łostówki i Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych BESKID z siedzibą w Krakowie. 

 

Źródło i Fot. Miasto Limanowa