Sąd Okręgowy w Nowym Sączu obchodzi 100 - lecie

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu obchodzi 100 - lecie
Sąd Okręgowy w Nowym Sączu obchodzi 100 - lecie, Fot. Miasto Nowy Sącz

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu obchodzi swoje 100 - lecie. W uroczystości zorganizowanej z tej okazji wzięli udział przedstawiciele samorządu lokalnego Nowego Sącza - prezydent miasta Ludomir Handzel oraz Magdalena Majka pełniąca funkcję zastępcy prezydenta miasta.

 

Podczas uroczystości zostały wręczone wyróżnienia jubileuszowe dla sędziów w stanie spoczynku, prokuratorów i emerytowanych pracowników Sądu Okręgowego w Nowym Sączu. Świętowanie 100 - lecia utworzenia Sądu Okręgowego w Nowym Sączu było okazją do przypomnienia jego historii w formie wykładu poprowadzonego przez dr Roberta Tabaszewskiego z Katedry Praw Człowieka KUL. Ponadto, uroczystość została uświetniona koncertem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

 

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu jest sądem drugiej instancji dla Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, w Nowym Targu, w Zakopanem, Sądu Rejonowego w Gorlicach i Limanowej. Struktura organizacyjna Sądu Okręgowego w Nowym Sączu obejmuje oprócz III Wydziału Cywilnego Odwoławczego również I Wydział Cywilny, II Wydział Karny i IV Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.