Sądeccy strażacy włączyli się do #Gaszynchallenge

Strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej  w Nowym Sączu włączyli się do akcji #GaszynChallenge  i walki  o życie chorych dzieci.  

 

Przyjmując tym samym nominację najpierw z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a następnie z Grupy Krynickiej GOPR, WSSGR Nowy Sącz oraz JRG Nowy Targ. Zadanie wykonali przedstawiciele wszystkich  komórek organizacyjnych Komendy, a w szczególności  członkowie grup specjalistycznych funkcjonujących w poszczególnych Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych  Komendy. Do włączenia się w akcję strażacy zaprosili  Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Gródku nad Dunajcem.

 

#GaszynChallenge to akcja zainicjowana przez strażaków ochotników z Gaszyna. Swoim zasięgiem rozprzestrzeniła się na teren całej Polski. Włączają się w nią kolejne instytucje. Nominowane osoby lub przedstawiciele instytucji muszą wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub inne dziecko z listy. Jeśli ktoś nie bierze udziału w akcji, powinien wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne, przynajmniej 3 osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.


Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA - najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych. Kwota ta już została zebrana. Dlatego też kolejne dzieci zmagające się z rdzeniowym zanikiem mięśni czekają na wsparcie. Dlatego strażacy pompują już nie tylko dla Wojtusia! Dzięki uzbieranej kwocie chłopczyk będzie walczył o marzenia, a druhowie pompują i nominują dla kolejnych chorych dzieciaków!


Linki do skarbonek dzieci chorych na SMA: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR3pi9uez4l6tTn617tnEBrc0nfiyulikWPxpiN0rmgwwnX5RqpOp231Md0

 

Strażacy zachęcają również do wpłat na chorego Błażeja Frączka z Łabowej, który od urodzenia cierpi na przepuklinę oponowo - rdzeniową L-3-L5, zespół Arnolda Chiari, agenezję ciała modzelowatego. Błażej Frączek to syn strażaka pełniącego służbę  w KM PSP Nowy Sącz.

 

Link do  Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", której podopiecznym jest Błażej: https://dzieciom.pl/podopieczni/11431

 

Źródło i film KM PSP Nowy Sącz