Sądecczyzna. Kolejni zakażeni, ale też sporo ozdrowieńców

Sądecczyzna. Kolejni zakażeni, ale też sporo ozdrowieńców
Sądecczyzna. Kolejni zakażeni, ale też sporo ozdrowieńców

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 17 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 3. Na Sądecczyźnie pojawiło się również 84 nowych ozdrowieńców.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 80 osób. To 49 kobiet i 31 mężczyzn, od roku do 78 lat, z Krakowa (21 osób), powiatu nowosądeckiego (17 osób), oświęcimskiego (11 osób), krakowskiego (8 osób), nowotarskiego (6 osób), tatrzańskiego (5 osób), Nowego Sącza (3 osoby), powiatów brzeskiego, miechowskiego i wadowickiego (po 2 osoby) oraz chrzanowskiego, myślenickiego i suskiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 7488 osób.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 51 kobiet i 54 mężczyzn, w wieku od 9 miesięcy do 87 lat, z powiatu nowosądeckiego (60 osób), Nowego Sącza (24 osoby), powiatu nowotarskiego (6 osób), Krakowa i powiatu olkuskiego (po 4 osoby), wielickiego (3 osoby) oraz krakowskiego i oświęcimskiego (po 2 osoby), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 3479 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, fot. PSSE