Sądecczyzna. Kolejni zakażeni koronawirusem i trójka ozdrowieńców

Sądecczyzna. Kolejni zakażeni koronawirusem i trójka ozdrowieńców
Sądecczyzna. Kolejni zakażeni koronawirusem i trójka ozdrowieńców

W dalszym ciągu przybywa zachorowań na terenie powiatu nowosądeckiego. Dzisiaj jest to 13 kolejnych zakażeń. Ale jest też dobra informacja, bo pojawiła się też trójka ozdrowieńców. Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim są 2 nowe zdiagnozowane przypadki SARS-CoV-2.

 

Wśród ozdrowieńców jest 8 kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od 9 do 71 lat, z Krakowa i powiatów: tarnowskiego, suskiego, nowosądeckiego (po 3 osoby) oraz powiatów: chrzanowskiego, wadowickiego, wielickiego, olkuskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce jest 1419 ozdrowieńców.

 

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 22 kobiety i 21 mężczyzn, w wieku od 15 do 76 lat, z powiatu wadowickiego (14 osób), nowosądeckiego (13 osób), tatrzańskiego (5 osób), nowotarskiego, limanowskiego, bocheńskiego i oświęcimskiego (po 2 osoby) oraz powiatów: suskiego, wielickiego, krakowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 7 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.
Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2173 osób.

 

Niestety WSSE poinformowała również o śmierci 80-letniego mężczyzny, mieszkańca Krakowa, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miała choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 47.

 

Źródło: MUW