Sądecczyzna. Trzy nowe zakażenia koronawirusem i jeden ozdrowieniec

Sądecczyzna. Trzy nowe zakażenia koronawirusem i jeden ozdrowieniec
Sądecczyzna. Trzy nowe zakażenia koronawirusem i jeden ozdrowieniec

W Małopolsce pojawili się kolejni ozdrowieńcy. Wśród nich jest jedna osoba z miasta Nowego Sącza.

 

Niestety przybywa też zakażeń w regionie i na terenie Sądecczyzny. Dzisiejszy bilans to 2 zdiagnozowane przypadki na terenie powiatu nowosądeckiego oraz 1 w mieście Nowy Sącz. Jest także 5 nowych zachorowań na COVID-19 w powiecie limanowskim.

 

Wśród ozdrowieńców jest 12 kobiet i 11 mężczyzn, w wieku od 3 do 81 lat, z powiatu chrzanowskiego (6 osób), powiatów: suskiego i oświęcimskiego (po 4 osoby), Krakowa i powiatu tarnowskiego (po 2 osoby) oraz Nowego Sącza, powiatów: myślenickiego, wadowickiego, tatrzańskiego, bocheńskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce jest 1164 ozdrowieńców.

 

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych osób. To 6 kobiet i 11 mężczyzn, w wieku od 5 do 87 lat, z Krakowa i powiatu limanowskiego (po 5 osób), powiatu krakowskiego (3 osoby), nowosądeckiego (2 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatu nowotarskiego (po 1 osobie). Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.


Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1657 osób.

 

Źródło: MUW