Sądecka Jesień Kulturalna pod znakiem zapytania

Sądecka Jesień Kulturalna pod znakiem zapytania
Sądecka Jesień Kulturalna pod znakiem zapytania, fot. MOK

Podczas dzisiejszej konferencji wiceprezydent Magdalena Majka i dyrektor MOK Benedykt Polański przedstawili program Sądeckiej Jesieni Kulturalnej, która odbędzie się w Nowym Sączu w dniach 4-25 października br.


Jest to całkiem nowa formuła, trochę odmienna od tego, do czego byliśmy przyzwyczajeni. Poszerzyliśmy ją o dość sporą ilość koncertów, czyli tutaj mamy taki wymiar teatralno-muzyczny. W tym roku jest dość bogata paleta wydarzeń, które odbędą się na dwóch salach, z czego wszystkie koncerty będą grane na auli PWSZ - wyjaśnia dyrektor MOK.


Na scenie wystąpią Krzysztof Cugowski, Mateusz Ziółko, Grażyna Łobaszewska, Marek Piekarczyk, Stanisław Sojka, Sławek Uniatowski, Janusz Radek, Zespół Raz Dwa Trzy, Czesław Majewski, De Mono, Kuba Badach, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Turnau oraz Orkiestra Rreprezentacyjna Straży Granicznej.


Będzie również szereg spektakli. Jest ich przygotowane 40. Nowością w tym roku jest to, że chwytliwe tytuły cieszące się niesłabnącym powodzeniem będą grane nie dwa, a cztery razy – mówi Benedykt Polański.


W tym roku raczej nie będzie problemu z otrzymaniem biletu. Organizatorzy boją się, czy z powodu koronawirusa uda im się sprzedać przygotowane 14 700 biletów. 


Taka ilość biletów nie była nigdy spotykana.  Sytuacja związana z pandemią koronawirusa stawia pod znakiem zapytania to czy uda się te wszystkie bilety w takiej ilości i krótkim czasie sprzedać – tłumaczy dyrektor MOK.


W kwestii biletów na chwilę obecną ich sprzedaż jest wstrzymana do odwołania z powodu tego, że miasto Nowy Sącz jest w czerwonej strefie. To jest tylko kwestia decyzji, kiedy odblokujemy sprzedaż na poszczególne spektakle – powiedział Benedykt Polański.  Jeśli do tego dojdzie bilety będzie można kupić on-line na stronie MOK. 


Czy Sądecka Jesień Kulturalna się odbędzie? Obawy ze strony władz miasta i organizatorów są, ale wszyscy liczą na to, że Nowy Sącz wyjdzie z czerwonej strefy i to, co jest zaplanowane uda się zrealizować.


Niestety działamy w rzeczywistości covidowej i najbliższe dni, tygodnie, to będzie czas, w którym będziemy musieli podjąć bardzo ważne decyzje. Wierzę, że będą dobre i ten czerwony napis, który uniemożliwia zakup biletów usunąć ze strony i rozpocząć tą sprzedaż. Pewne ryzyko związane z tym, w jakiej strefie się znajdziemy i na ile będziemy w stanie zrealizować to wydarzenie się pojawia. Będziemy o tym informować. Na dzisiaj mamy nadzieję, że to, co zaprezentowaliśmy uda się – dodaje wiceprezydent Magdalena Majka.

Szczegółowy program Sądeckiej Jesieni Kulturalnej jest dostępny na stronie internetowej: https://sadeckajesienkulturalna.pl/.