Sądecka Marka Turystyczna wręczyła certyfikaty najlepszym ośrodkom hotelarskim

Sądecka Marka Turystyczna wręczyła certyfikaty najlepszym ośrodkom hotelarskim
Sądecka Marka Turystyczna wręczyła certyfikaty najlepszym ośrodkom hotelarskim, Fot. Urząd Miasta Nowy Sącz

W dniu 8 lipca 2019 r. w sali ratusza Nowego Sącza odbyło się wręczenie certyfikatów Sądeckiej Marki Turystycznej. Wyróżnienie zostało przyznane ośrodkom hotelarskim, które świadczą usługi turystyczne na wysokim poziomie promując tym samym dziedzictwo przyrodniczo - kulturowe regionu.

 

Certyfikaty zostały wręczone takim ośrodkom, jak Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu, hotel Beskid, hotel Panorama i hotel Ibis Styles, Heron Live Hotel w Siennej oraz hotel Krynica w Krynicy Zdroju i hotel Klimek SPA w Muszynie. Beskid, Panorama i Ibis Styles są zlokalizowane w Nowym Sączu.

 

Certyfikaty zostały wręczone przez starostę powiatu nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego oraz przez prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Konkurs pozwolił na wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, przyjaznych i innowacyjnych ośrodków hotelarskich. Ocenie poddawano nie tylko poziom obsługi klientów, ale również powiązania oferowanych usług z kulturą, historią i walorami przyrodniczymi Nowego Sącza. 

 

Konkurs został zorganizowany przez starostę nowosądeckiego, prezydenta miasta Nowego Sącza oraz Nowosądecką Izbę Turystyczną, Radę Konsultacyjną ds. Turystyki działającą przy prezydencie Nowego Sącza oraz Sądecką Organizację Turystyczną. W organizacji konkursu wzięła udział także Sądecka Izba Gospodarcza. 

 

Tego rodzaju konkursy są niezwykle potrzebne, aby nagrodzić ośrodki hotelarskie promujące region w ramach świadczonych usług turystycznych, a jednocześnie zachęcić inne ośrodki do promowania powiatu nowosądeckiego i Nowego Sącza. Region jest bardzo atrakcyjny turystycznie - wykorzystanie jego walorów przyrodniczych i kulturowych może przynieść korzyści nie tylko miastu i okolicznym gminom, ale również samym ośrodkom świadczącym usługi hotelarskie. 

 

Źródło i Fot. Urząd Miasta Nowy Sącz