Sądeckie Obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Sądeckie Obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Sądeckie Obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Fot. Miasto Nowy Sącz

Sądeckie obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, w Bazylice św. Małgorzaty, z udziałem Parafialno-Gminnej Orkiestry Dętej z Łososiny Dolnej pod batutą Teadeusza Szkarłata, pocztów sztandarowych, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich oraz szkół.

 

Po mszy nastąpił przemarsz uczestników obchodów ulicami: Św. Ducha, Lwowską, Rynkiem, Piotra Skargi na Plac 3 Maja, gdzie miało miejsce przemówienie Prezydenta Miasta Nowego Sącza oraz
złożenie kwiatów pod pomnikiem Stanisława Małachowskiego przez parlamentarzystów sądeckich, przedstawicieli organizacji kombatanckich oraz samorządu miejskiego i powiatowego.

 

Uroczystość na Placu 3 Maja, którą uświetnił krótki koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Parafialno-Gminnej Orkiestry Dętej z Łososiny Dolnej, poprowadził Janusz Michalik, dyrektor artystyczny MOK w Nowym Sączu.

 

Dalsze świętowanie miało miejsce w Miasteczku Galicyjskim, gdzie odbył się piknik rodzinny. Był kiermasz staroci, występ Parafialno-Gminnej Orkiestry Dętej z Łososiny Dolnej i Zespołu Regionalnego Sądeczoki z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, pokazy Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Sącza, w tym gry i zabawy dla dzieci, kuchnia polowa z czasów cesarstwa Austro - Węgierskiego, grill oraz inne atrakcje.

 

Na koniec na Dziedzińcu Kościoła Pw. Ducha Świętego odbyło się Patriotyczne śpiewanie z udziałem zespołu regionalnego Sądeczanie i wokalistów Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu
 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz