Sądeczanie uczcili 156. rocznicę Powstania Styczniowego

Sądeczanie uczcili 156. rocznicę Powstania Styczniowego
Sądeczanie uczcili 156. rocznicę Powstania Styczniowego, Fot. Miasto Nowy Sącz

Wczoraj w rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego pod Pomnikiem Powstańców na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu zebrali się kibice Sandecji, członkowie Klubu Gazety Polskiej oraz przedstawiciele Sądeckiego Towarzystwa Patriotycznego, aby oddać hołd powstańcom styczniowym.

 

W imieniu prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla w wydarzeniu uczestniczyli radni miejscy z klubu Koalicji Nowosądeckiej Krzysztof Ziaja oraz Jakub Prokopowicz. 

 

- Dziękuję w imieniu pana prezydenta za uczestnictwo w tym wydarzeniu. Dziękuję Klubowi Gazety Polskiej, który co roku uczestniczy w tych spotkaniach, kibicom Sandecji, na których zawsze możemy liczyć. To ważne, żeby pokazać, że żyjemy nie tylko piłką ale także wydarzeniami patriotycznymi. Życzę sobie i nam wszystkim, żebyśmy mogli czerpać z wzorców powstańczych postawę patriotyczną i nie bali się walczyć o rzeczy najważniejsze. Mam nadzieję, że w przyszłym roku nasza grupa będzie jeszcze liczniejsza - podkreślił Jakub Prokopowicz.     

Głos zabrał również radny Krzysztof Ziaja. - Nie mogę ukryć podziwu dla takiej bohaterskiej, patriotycznej, obywatelskiej postawy. Nikt Wam nie kazał tu przyjść, ale jesteście. W mojej ocenie świadczy to tylko jak najlepiej o was, o waszych bliskich, waszych rodzicach, waszym wychowaniu. Chylę czoła przed tymi rodzicami, przed tym, co jest w waszych sercach. Oby takich osób było jak wy, było jak najwięcej, bo wtedy Polska nie zginie - podkreślił radny Krzysztof Ziaja.  

 

Na koniec wszyscy zebrani odśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” oraz wspólne okrzyki „Cześć i chwała bohaterom”. Spotkanie zorganizował, jak co roku, Włodzimierz Borzęcki.