Samochód wypadł z drogi na ul. Piłsudskiego w Starym Sączu

Samochód wypadł z drogi na ul. Piłsudskiego w Starym Sączu
Zdj. Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu

17 października br. po godzinie 3 nad ranem na ul. Piłsudskiego w Starym Sączu miało miejsce zdarzenie w wyniku którego samochód osobowy wypadł z drogi.

 

Na miejsce zdarzenia została skierowana jednostka JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Stary Sącz. Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się, że samochód osobowy marki Alfa Romeo wypadł z jezdni uderzając w płot posesji znajdującej się przy drodze. Następnie po uszkodzeniu ogrodzenia w posesjach powrócił na jezdnię. W konsekwencji znajdował się na kołach blokując jeden pas ruchu.

 

Samochodem podróżował kierujący i dwoje pasażerów. Opuścili oni pojazdy o własnych siłach i nie zgłaszali żadnych dolegliwości. Po przybyciu załogi karetki Pogotowia Ratunkowego zostali oni przebadani.

 

Kierowcy jadący tamtą trasą musieli liczyć się z utrudnieniami. Ruch odbywał się wahadłowo.

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zasypaniu sorbentem niebezpiecznych płynów eksploatacyjnych, kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdu poza obrys jezdni oraz usunięciu pozostałości po zdarzeniu. Pojazd otaśmowano i odblokowano ruch drogowy w obydwu kierunkach.