Schronisko dla zwierząt w Nowym Sączu oficjalnie otwarte

Schronisko dla zwierząt w Nowym Sączu oficjalnie otwarte
Schronisko dla zwierząt w Nowym Sączu oficjalnie otwarte, Fot. Urząd Miasta Nowy Sącz

W dniu 28 sierpnia 2019 r. prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel otworzył schronisko dla zwierząt przy ul. Tłoki 24 D w Nowym Sączu. Obiekt będzie schronieniem dla 70 psów i 15 kotów, potrzebujących specjalistycznej opieki weterynaryjnej. 

 

Prezydent miasta podczas oficjalnego otwarcia schroniska dla zwierząt podkreślił, ze stosunek ludzi do zwierząt definiuje człowieczeństwo. Schronisko otrzymało podarunki, w tym figurkę św. Franciszka, która w tym przypadku ma wręcz symboliczny wymiar. 

 

Prezydent dodał, że jednym z priorytetów jest przeniesienie do nowego schroniska psów z Nowego Sącza, które obecnie przebywają w schroniskach w Krynicy - Zdroju, Nowym Targu i Wielogłowach. Dyrektorem schroniska została Joanna Otto - prezes Stowarzyszenia "Przytul Mnie". 

 

W obiekcie znajduje się pokój dla wetrynarza, pracowników i wolontariuszy. Wśród pomieszczeń nie zabrakło izolatek dla chorych zwierząt. Głównym zadaniem schroniska będzie zabezpieczanie i przygotowywanie do adopcji bezpańskich zwierząt z obszaru Nowego Sacza. Dla psów i kotów przygotowano zadaszone pomieszczenia i boksy połączone z kilkunastometrowym wybiegiem dla zwierząt. Dla agresywnych zwierząt zaplanowano wydzielone boksy w taki sposób, aby nie zagrażały innym podopiecznym schroniska. 

 

W schronisku będzie pracować od 2 do 3 osób, wspieranych przez wolontariuszy. Całkowity koszt inwestycji został oszacowany na kwotę ponad 1 400 000 zł. 

 

Źródło i Fot. Urząd Miasta Nowy Sącz