Służby ratunkowe poszukują zaginionego mieszkańca gminy Łącko

Służby ratunkowe poszukują zaginionego mieszkańca gminy Łącko
Służby ratunkowe poszukują zaginionego mieszkańca gminy Łącko

W niedzielę 28 czerwca późnym wieczorem policjanci otrzymali informację, że na brzegu rzeki Dunajec w Łącku leżą męskie ubrania oraz plecak z dokumentami i telefonem.

 

Policjanci ustalili, że należą one do 32-latka z Czerńca, który wybrał się na ryby. Funkcjonariusze dotarli również do osób, które znalazły rzeczy, skontaktowali się z rodziną 32-latka oraz sprawdzili miejsca, w których mężczyzna mógł przebywać.

 

W stan gotowości postawione są wszystkie służby, które sprawdzają wszelkie uzyskane informacje, jak również przeczesują brzegi rzeki Dunajec i okoliczny teren. Dzisiaj rodzina 32-latka złożyła w Komisariacie Policji w Starym Sączu zawiadomienie o zaginięciu.

 

Poszukiwany to 32-letni Zenon Czech. Mężczyzna po raz ostatni był widziany 28 czerwca br. około godziny 13:30 na rynku w Łącku, skąd udał się nad rzekę Dunajec. Od tamtej pory 32-latek nie nawiązał kontaktu z rodziną.

 

Rysopis zaginionego Zenona Czecha: około 170 cm wzrostu, szczupła budowa ciała, włosy krótkie, ciemne. Wszelkie informacje dotyczące zaginionego prosimy przekazywać na numer alarmowy 112 lub 47 833 54 00.

 

W poszukiwaniach biorą udział policjanci ze Starego Sącza i Nowego Sącza, ratownicy GOPR i strażacy Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej PSP w Nowym Sączu oraz strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z Zagorzyna, Maszkowic, Czerńca, Łącka, Jazowska i Kadczy. Działania prowadzone są przy użyciu łodzi i psów tropiących. Na tę chwilę sprawdzono już teren brzegów od Czerńca do Gołkowic. Akcja trwa.

 

Służby ratunkowe poszukują zaginionego mieszkańca Łącka Służby ratunkowe poszukują zaginionego mieszkańca Łącka Służby ratunkowe poszukują zaginionego mieszkańca Łącka Służby ratunkowe poszukują zaginionego mieszkańca Łącka

Źródło: KMPNS, Fot. PSPNS, KMPNS