Sobotnie akcje ratunkowe goprowców

Sobotnie akcje ratunkowe goprowców
Sobotnie akcje ratunkowe goprowców

6 czerwca po godzinie 18 ratownicy z Grupy Krynickiej GOPR brali udział w trzech akcjach ratowniczych.

 

W pierwszym przypadku pospieszyli z pomocą kobiecie, która doznała poważnego urazu nogi w rejonie Słotwin. Po dotarciu na miejsce goprowcy zabezpieczyli uszkodzoną kończynę i przetransportowali poszkodowaną do szpitala w Krynicy.

 

Drugie zgłoszenie dotyczyło pomocy Policji, w poszukiwaniach mężczyzny w rejonie Bączej Kuniny.
Na miejsce udali się ratownicy z RSR Piwniczna oraz CSR Krynica, zabierając po drodze ochotników którzy zgłosili się na powiadomienie systemem SMS. Przeszukano teren na którym mógł znajdować się zaginiony. Parę minut po północy został on odnaleziony. Okazało się, że nie wymaga hospitalizacji.

 

W czasie organizowania akcji poszukiwawczej do ratowników dotarło kolejne wezwanie. Z powodu braku możliwości kontaktu z poszkodowanym (brak zasiegu), poproszono ajenta schroniska Bacówka nad Wierchomlą, który jednocześnie jest ratownikiem Krynickiej Grupy GOPR o weryfikację i ewentualną pomoc. Jednocześnie w tym czasie wysłano karetkę z CSR. Po dotarciu do poszkodowanego okazało się, że z przyczyn zdrowotnych turysta nie mógł kontynuować wędrówki. Został zwieziony do prywatnego samochodu - informują ratownicy GOPR.

   

Fot. GKGOPR