Spotkanie autorskie i warsztaty z Kazimierzem Burnatem

Spotkanie autorskie i warsztaty z Kazimierzem Burnatem
Oficjalna strona Miasta Limanowa

W dniu 8 października, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z Kazimierzem Burnatem – poetą i publicystą, spod którego pióra wyrosły tomy poezji „Cichnące” (2002 r.), „Żar zmierzchu” (2010) i Podniebienie niebios (2012). 

 

Spotkanie autorskie zostało rozpoczęte krótkim powitaniem zgromadzonych i gościa przez panią dyerektor biblioteki Joannę Michalik. Po przedstawieniu dorobku literackiego i zawodowego Kazimierza Burnata odbyło się rozdanie wyróżnień za udział w Międzynarodowym Konkursie Poezji Słowiańskiej. 

 

W czasie spotkania autorskiego odbył się także pokaz krótkometrażowych filmów autorstwa Marka Dudka. Kazimierz Burnat opowiedział o swojej twóczości oraz o Ukrainie – życiu codziennym w tym kraju, sytuacji politycznej i istniejącego konfliktu, po czym nastąpiło czytanie poezji. Po spotkaniu autorskim odbyły się wyjątkowe warsztaty, podczas których członkowie Limanowskiego Klubu Literackiego mogli podzielić się z Kazimierzem Burnatem swoją poezją oraz poprosić o cene wskazówki. 

 

Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się część „marketingowa”. Przedstawiono nowości wydawnicze z zakresu literatury polskiej i zagranicznej, które wzbogaciły księgozbiór przeznaczony dla dorosłych czytelników. Tego rodzaju spotkania promują nie tylko czytelnictwo, ale przede wszystkim przypominają, że proza ma swoją równie piękną siostrę - poezję, o której często zapominamy jako czytelnicy zagłębiając się w świat powieści. Oprócz poezji klasycznej, przypisanej do dorobku poszczególnych epok literackich - od średniowiecza, przez renesans, barok i oświecenie, romantym i poezję XX wieku, mamy także bogatą poezję współczesną.