Spotkanie dotyczące Klubu Sportowego Chruślice w sądeckim ratuszu

Spotkanie dotyczące Klubu Sportowego Chruślice w sądeckim ratuszu
Spotkanie dotyczące Klubu Sportowego Chruślice w sądeckim ratuszu, Fot. Miasto Nowy Sącz

Funkcjonowanie Klubu Sportowego Chruślice oraz możliwości jego dalszego rozwoju były tematem spotkania, które odbyło się w sądeckim ratuszu. Wzięli w nim udział radni miejscy zasiadający w Komisji Sportu i Turystyki, prezes Zarządu Klubu Sportowego Chruślice Marcin Bocheński oraz wiceprezes Robert Buźniak.
 

Klub sportowy Chruślice założyli lokalni pasjonaci futbolu w 2003 r. Na początku posiadał on boisko do gry w piłkę nożną oraz siatkówkę, ławki dla rezerwowych i gości, kosze na śmieci oraz dwa kontenery służące za przebieralnię dla zawodników.

 

Niestety z czasem obiekt uległ zniszczeniu w związku z trudnościami związanymi z gruntem osób prywatnych oraz wyznaczeniem nowego dojazdu na Osiedle Chruślice. Aktualnie Klub ma do dyspozycji niewielki fragment terenu, na którym może prowadzić zajęcia sportowe.


- W planach naszego klubu było utworzenie orlika, który mógłby posiadać podłoże trawiaste, ogrodzenie, oświetlenie, dwa drewniane domki do przebierania dla dzieci i młodzieży. Z orlika mogłyby też korzystać dzieci z innych akademii z naszego miasta. Chcieliśmy wykonać część inwestycji z własnych pieniędzy lub środków pozyskanych od sponsorów, lecz niestety nie dostaliśmy od poprzednich władz miasta zgody na dłuższe użyczenie terenu - mówił prezes Marcin Bocheński. 

 

Zdaniem radnego Dawida Dumany Miasto Nowy Sącz powinno brać pod uwagę potrzeby i pochylać się nad problemami wszystkich klubów sportowych działających w naszym mieście. 

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz