Spotkanie Komisji Sportu i Turystyki w Nowym Sączu z klubami sportowymi

Spotkanie Komisji Sportu i Turystyki w Nowym Sączu z klubami sportowymi
Spotkanie Komisji Sportu i Turystyki w Nowym Sączu z klubami sportowymi, Fot. Miasto Nowy Sącz

W Nowym Sączu odbyło się spotkanie radnych Nowego Sącza reprezentujących Komisję Sportu i Turystyki oraz przedstawicielami Sądeckiego Towarzystwa Koszykarskiego. W zebraniu wzięli udział także przedstawiciele UKS ŻAK Nowy Sącz oraz dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki.

 

Przedmiotem spotkania była analiza dostępu do infrastruktury Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu. Zebrani debatowali też nad możliwościami i kierunkami modernizacji MOSIR-u oraz jego reorganizacji.

 

Obecnie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu oferuje dostęp do pływalni, hal sportowych, kortów tenisowych, lodowiska i stadionów. Od niedawna w skład infrastruktury wchodzi też Park Sportów Miejskich, który obejmuje cztery największe w Polsce tory rowerowe (Pumptrack), street workout park oraz 2 boiska przeznaczone do gry w piłkę siatkową plażową. 

 

Od lipca 2010 r. funkcjonuje SPA MOSiR, gdzie można skorzystać z takich zabiegów, jak prysznic wrażeń, wiadro bosmana, sauna sucha i parowa. Dla mieszkańców Nowego Sącza i okolic dostępna jest także Grota Solna. 

 

Samorząd miasta we współpracy z klubami sportowymi powinien realizować zadania z zakresu promowania sportu i zdrowego trybu życia. Tego typu spotkania polegające na debacie i konsultacjach są niezwykle potrzebne, aby działania realizowane przez lokalny samorząd były podyktowane rzeczywistymi potrzebami lokalnej społeczności i mogły służyć jej jak najlepiej. 

 

Ponadto, atrakcyjna i łatwo dostępna infrastruktura sportowa jest istotna także z perspektywy rozwoju turystyki. Nowy Sącz jako miasto położone na południu Polski i zarazem największy ośrodek Beskidu Sądeckiego jest często wybierany przez turystów, którzy aktywnie spędzają czas. Dobrze rozwinięta infrastruktura sportowa to doskonała alternatywa w okresie, gdy aura nie pozwala na górskie wycieczki. 

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz