Spotkanie z Folklorem w Tęgoborzy

Spotkanie z Folklorem w Tęgoborzy
Spotkanie z Folklorem w Tęgoborzy, Fot. Gmina Łososina Dolna

W dniu 28 lipca 2019 r. (niedziela) odbyło się Tęgoborskie Spotkanie z Folklorem połączone z obchodami 70 - lecia istnienia Koła Gospodyń Wiejskich w Tęgoborzy. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Tęgoborzy. 

 

Po Mszy Św. w Kościele Parafialnym w Tęgoborzy odbył się marsz zespołów regionalnych i Koła Gospodyń Wiejskich, którym towarzyszyli mieszkańcy i zaproszeni goście. Występy artystyczne zostały zorganizowane na scenie za Domem Strażaka.

 

Pani Józefa Salamon dokonała uroczystego rozpoczęcia spotkania jako Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Tęgoborzy. Następnie Marek Kwiatkowski piastujący funkcję starosty powiatu nowosądeckiego wręczył członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Tęgoborzy odznaczenia i dyplomy uznania oraz nagrodę finansową. 

 

Pani Józefa Salamon została nagrodzona Złotym Jabłkiem Sądeckim, natomiast Maria Osierda, Maria Wadowska i Maria Pacholarz, które również są członkiniami KGW Tęgoborze, zostały uhonorowane Srebrnym Jabłkiem Sądeckim. Wójt Gminy Andrzej Romanek i Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna Monika Sowa wręczyli nagrody finansowe dla KGW Tęgoborze, jako wyraz wdzięczności za krzewienie kultury i promowanie gminy i powiatu nowosądeckiego. 

 

Na scenie wystąpiła Grupa Śpiewacza Koła Gospodyń Wiejskich w Tęgoborzy, Zespół Regionalny Mali Tęgoborzanie, Zespół Regionalny Mali Jakubkowianie, Zespół Regionalny Jakubkowianie, Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Tęgoborzy, Zespół Regionalny "Zalasowianie", Podegrodzcy Chłopcy oraz Tadeusz Malik.

 

Po występach zespołów regionalnych na scenie pojawił się Megitza z zespołem oraz Zespół Creative Band. 

 

Źródło i Fot. Gmina Łososina Dolna